• Apple kullanıcılarına Whatsapp Müjdesi

Apple kullanıcılarına Whatsapp Müjdesi

Whatsapp'ın Android işletim sistemli telefonlara getirmiş olduğu yeni özellik olan whatsapp arama özelliği gün içinde büyün Iphone kullanıcılarına da sunuldu. App Stor'da Whatsapp uygulamasını güncelleyen kullanıcılar yeni özellikle an itibariyle tanışmış bulunuyorlar.

Güncellemeyi yükleyen Whatsapp kullanıcıları ara yüzünün değişmesi ile kişilerini arama özelliğine kavuşmuş olacaklar. Yanlız güncelleme notunda yer alan ifadeye göre bazı Apple cihazlarına uygun güncellemeler ara ara verilirken güncellemelerin içinde bulunduğumuz hafta içinde bitirilecek olduğu ve bütün Apple cihazlarında Whatsapp arama özelliğinin kullanabileceği firma tarafından güncelleme notlarında duyuruldu.

Apple cihazlar içinde Whatsapp güncellemelerin de yer alan başka bir özellik ise video gönderimlerin de oldu, video gönderen kullanıcılar 1 den fazla gönderim yapma imkanı sunarken videoları göndermeden önce yatak ve dikey olmak üzere vidoların düzenlemesi güncelleme sayesinde yapabiliyorlar, kamere ile görüntü yollarken mesaj gönderme tuşunun yanında bulunan kamera simgesine tıklandığında son çekilen fotoğrafın gösterilmesi ayrı bir özellik olarak güncellemelerde yer aldı.

IOS 8 ile büyük ataklar yapan Apple diğer uygulamalar içinde paylaşım yapma özelliği Whatsapp ile kullanılabilir olması kullanıcıları mutlu kıllı. 800 Bin kullanıcıya ulaşan Whatsapp bu sene ne gibi farklı değişikliklerle kullanıcıların karşısına çıkacak merakla bekleniyor.