• Google, Mobil Arama Düzenlemesi

Google, Mobil Arama Düzenlemesi

Google mobil aramalara iyileştirme getiriyor. Günlük hayatımızda kullandığımız akıllı telefonları google arama motorlarında kullanırken kullanıcıların yaşadığı problemleri gidermek için büyük bir çalışmaya başladığı bu gün google'ın blogunda duyuruldu.

Google ilk değişikliği telefondan yapılan aramalarda URL'leri gösteren algoritmada bir dizi değişikliğe gideceği bildirildi. URL adreslerinin gösterildiği bölümde domain adı yerine site adresi gelecek ve url yapısı breadcrumb yöntemi ile listelecek.

Google'ın yazılım mühendisi Bartlomiej Niechwiej ve Ürün Yöneticisi  Rob Ennals’ın ortak blog yazılarında "Daha iyi göstereceğimiz URL’ler ile kullanıcılarımız artık arama sonuçlarında karşılarına çıkan sayfanın, Web sitesinde tam olarak nerede bulunduğuna dair net bir fikre sahip olacak." diye ifadede bulundular.

Yeni format şuan sadece ABD arama sonuçlarında yer alsa da mobil sonuçlar yavaş yavaş tüm dünyada etkisini göstermeye başlayacak, hali hazırda breadcrumb listeleme tüm dünyada işleme başlamış bulunmakta.