• Apple iOS 8.4 Betayı Kullanıcılara Sundu

Apple iOS 8.4 Betayı Kullanıcılara Sundu

Türkçe Siri ile gündeme gelen IOS 8 teknoloji düşkünleri tarafından son sürüm olarak düşünülen IOS 8.3 versiyonunun ardından bugün iOS 8.4'ün ilk beta sürümü piyasaya çıktı. iOS'un diğer versiyonlarına bakıldığında bu kadar alt versiyon çıkmaması iOS8 versiyonunda kullanıcılarda kafa karışıklığına sebep oldu. Haziran ayında Apple firmasının düzenleyeceği Apple WWDC 2015'de tanıtacak olduğu iOS 9 sürümünü de düşünüldüğünde iOS 8.4 iOS 8 in son sürüm olacağı kesinleşmiş oldu.

Hazıran ayında Apple WWDC'de tanıtımı yapılacak iOS9'a yeni müzik yayın uygulamasının entegre edildiği diğer sürümlere göre tamamen yeniden düzenlenmiş olan Müzik uygulamasının en önemli değişikliklerinden olduğu belirtildi. Applei yeni müzik uygulamasında 8.4 Beta 1 versiyonunda, uygulamaya daha zarif bir görünüm ve daha kolay müzik bulmaya yaracak özelliklerinde eklendiği duyuruldu.

MacRumors Formunda uygulamanın bazı fotoğraflarına da tanıtım öncesi yer verildi.

Yine müzik alanında yapılan başka bir değişiklik ise Müzik uygulamasının ITunes Radio ile entegre çalışacağı ve Müzik uygulamasından direk ITunes Radio geçiş yapabilme imkanı sunulduğu da belirtilirken bazı özellikleri ile Spotify benzeri bir uygulama kullanıcılar tarafından bekleniyor. Şuan için Apple firmasından yeni çıkan sürüm özellikleri açıklamasında Müzik uygulamasından başka bir açıklamaya yer verilmese de Apple WWDC 2015'de kullanıcıları büyük yenilikler bekliyor.