• 4G Geliyor 10 Kat daha hızlı İnternet

4G Geliyor 10 Kat daha hızlı İnternet

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) 4G konusunda beklenen açıklamayı yaptı. 4G Türkiye ihalesini BTK tarafından 26 Mayıs tarihinde gerçekleştirileceği Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin tarafından duyuruldu.

4G 2016'DA TÜRKİYE'DE HİZMETE GİRECEK
1 Ocak 2016 da hizmete sunulması beklenen 4G için Telekominikasyon firmalarının bu süreye kadar alt yapılarının 4G hizmeti için hazır hale getirilmesi gerektiği açıklandı.
İhalede yer alacak olan 20 paketin asgari değerinin tutarı KDV hariç 2,3 milyar avro olduğunu belirten Bakan Bilgin, yetkilendirmenin imza tarihinden itibaren 2029'a kadar olacağını belirtti.

4G İLE DATA HIZI TAM 10 KAT DAHA HIZLI OLACAK
3G'den sonra 4G ye geçecek olan Türkiye Bakan Feridun Bilgin in açıklamalarına göre internet hızı 3G'ye göre tam 10 kat daha hızlı olacağını söyledi.

Bilgin "Video izleme, veri indirme ve akıllı mobil uygulamaları kullanma gibi hizmetler, 3G'ye oranla çok daha kolay ve çok daha hızlı sunulabilecek" dedi.

Bakan Bilgin, "Doğrudan ve dolaylı olarak ülkemizin büyümesine önemli katkılar sağlanacak. BTK tarafından 26 Mayıs 2015'te gerçekleştirilecek olan 4G yetkilendirme ihalesinin başta ülkemiz ve vatandaşlarımız olmak üzere tüm elektronik haberleşme sektörüne hayırlı olmasını temenni ederim." diye konuştu.