• Spotify, Twitter Ünlülerini İstiyor

Spotify, Twitter Ünlülerini İstiyor

Geçen hafta sonu Spotify kullanıcıları ilginç bir uygulama ile karşılaştılar. Tweet the Beat adı verilen özellik, masaüstü uygulaması ve telefon uygulaması ile dinledikleri müziklerle alakalı olarak Twit atmaya teşvik ediyor. Dinlenen şarkıya göre otomatik Pop-Up tarzı açılan pencerede dinlediğiniz şarkının sahibine mesaj atma imkanı sunarken hazır mesajlar gibi seçenekleri de kullanıcılara sunuyor. Tweet the Beat uygulmasının ilk denemesi Rihanna adlı şarkıcının Bitch Better Have My Money adlı parçası oldu.

Spotify Tweet the Beat uygulaması ile şarkı caldığı sürece ne yaparsanız yapın rast gele karşınıza çıkabilecek, bu durum kullanıcıları rahatsız edecek gibi dursa da, reklamvari olan bu uygulamanın az rahatsız edecek premium versiyonu ise aylık 10 TL karşılığında kullanıcılara sunuldu. Sport kullanıcıları müzik dinlerken Twit teşviği alırken bu uygulamanın rahatsız edici özelliği kullanıcıları tarafından beğeniliğ beğenilmeyeceği önümüzde ki günlerde belli olacak.

The Verge ün haberine göre geçen hafta kullanıcılara sunulan yeni uygulama Tweet the Beat şimdlik sadece Rihanna nın parçaları ile sınırlı olarak belirtilenken Spotify in açıklama ise Bu gördüğünüz özelliğin adı Tweet the Beat. Bununla birlikte dinleyiciler, sık sık dinledikleri veya takip ettikleri sanatçılara sevgi ve takdirlerini gönderebilecek. Yeni özelliğimizi tamamen hayranların, sanatçılarla daha da yakın olabilmesi için tasarladık.