• Apple Watch İlk Günden 1 Milyon Patlaması

Apple Watch İlk Günden 1 Milyon Patlaması

Apple firmasının geçtiğimiz haftasonu internet üzerinden satışa sunduğu Apple Watch, Amerikalı araştırma şirketlerinin açıklamasına göre akıllı saat sektörün de inanılmaz bir başarıya imza attılar. Slice Intelligence adlı araştırma şirketinin verilerine göre ABD de takip edilen E-Fatura uygulamasına göre fiyatı $549,00 - $1.099,00 arası olan Apple Watch Akıllı Saati 9080 kişi satın aldı. Şirketin bir diğer açıklamasına göre ABD de yaşayan 957.000 kişinin de bir çeşit Apple Watch saat aldığını söylendi.


Apple firmasının çıkartmış olduğunu Apple Watch isimli akıllı saatin farklı seçenekleri ile de kullanıcılarla tanıştırıldı. Verilere göre Watch Akıllı saatin %60 oranında satılan modeli ise en ucuz olan Apple Wach Sport olarak Slice Intelligence adlı şirketin verilerinde yer alırken en çok satılan rengi ise Uzay Grisi tonu olarak belirtildi. Diğer kullanıcıların çoğunluğu ise üst model olan paslanmaz çelik modelini tercih ettiler. Kadran büyüklüğü 44mm bulan saatler,33mm olanlardan daha çok satarken, en popüler model Black Sports Band olarak öne çıktığı belirtildi.


Verilerin sadece araştırmalar üzerinden tahminden öte gidemiyeceği belirtilirken, aynı hafta satışa çıkan ülkeler olan Avusturalya, Almanya, Birleşik Krallık, Çin, Japonya, Hong Hong, Fransa ve Kanada olurken, bu ülkelere ait satış detayları henüz Apple ulaşmış değil. Yakın zamanda Apple in satış rakamlarının açıklaması beklenirken bu ülkelerde göz önüne alındığında Apple Watch ın ilk hafta 1 Milyon satmaması içten bile değil.


Türkiye de bu ay sonu satışa çıkacak olan Apple Watch akıllı saat pazarının en çok satanlarından olmaması içten değil.