• Telefon-Santral Servisi

Telefon-Santral Servisi

Telefon Santrallerinin iletişimdeki asıl hizmetine telekominikasyon denir. Telekominikasyon kelime anlamı olarak uzak iletişim anlamına gelmektedir. Yazı, ses, resim ya da her çeşit bilginin tel, radyo, optik ile başka elektromanyetik dizgelerle iletilmesi, bunların yayımı ya da alınması yolu ile gerçekleştirilir. Günümüzde bu işlem Telefon Santralleri aracılığı ile bir çok telefonu tek bir merkezden yöneterek yapılır. Telefonların Santral dahilinde özel olarak kodlanarak dahililere ayrılır ve her birine dahiliye özel telefon numaraları atanarak kullanılır. Bu numaralar santrale bağlı diğer dahili telefonu ararken veya dışarıdan gelen çağrıları başka bir dahiliye aktarmak için kullanılır. Kullanım alanlarından biriside bazı teknik özellikleri içinde bulunan santral modülleri ile dışarıdan gelen çağrıları karşılama müziği veya karışılama ses kaydı dinletilerek teknik servis departmanı veya satış departmanı gibi şirket bünyesinde bulunan departmanların numaraları sesli olarak belirterek arayan kişinin telefon santrali sayesinde ulaşmak istediği departmana santral modülü sayesinde imkan sağlar.


IP Telefon Santralleri ile çoğu büyük firmalar iletişime harcadığı giderlere minimuma indirmiştir. Ayrı şehirlerde veya ülkelerde hizmet veren birimleri iletişime geçmek için şehirler arası veya uluslar arası fiyat tarifesinden kaçmanın yolunu IP Telefon Santrallerinde bulmuşlardır. IP Telefon Santralleri diğer santrallerle aynı kurallar çerçevesin de çalışır dahililer atanır, moduller sayesinde karşılama mesajı gibi bir çok özelliği diğer santraller gibi içlerinde bulundurur diğer santrallerden IP Telefon Santrallerini ayıran eşsiz özellik ise dahililer arası iletişimi internet üzerinden sağlayabilmesidir. Yurt Dışında bulunan bir departmanınız dahili telefonunu kullanarak Türkiye^deki diğer bir dahili telefonunuzu hiç bir uluslar arası kısıtlamaya veya fiyatlandırmaya takılmadan ücretsiz olarak iletişim kurmanızı sağlar.

İkitelli de Bulunan Telefon Santrali Servisimiz, karal santraller başta olmak üzere, santral kurulumundan telefonlar hatlarının çekilmesine kadar bütün alanlarla hizmet vermektedir. Santral Kurulumunun yapılacağı alan ve dahili telefonların kullanılacağı yerler en iyi kullanım alanına göre hesaplanır bu hesaplamalar doğrultusunda kullanılacak telefon kablosu, santral markaları ve telefon markaları içeren fiyat teklifi sunularak hizmete başlanır. Santral Kurulumu yapıldıktan sonra kodlamalar ile dahili telefonlarınızı ayırarak firma içinde ve dışında kolay iletişim kurmanıza olanak sağlar.