• IT-Bilgisayar Teknik Servisi

IT-Bilgisayar Teknik Servisi

IT ve Bilgisayar Teknik Servis - Destek Kapsamında verdiğimiz hizmetler; bilgisayar teknik servisinden, ağ kurumlarına ve yazıcı bakımlarına kadar bir çok alanı kapsamaktadır. IT ve Bilgisayar alanın uzman ekibimiz firmaların data alt yapılarının en iyi şekilde çalışmasını sağlayarak firma bünyesinde çalışan personellerin performansını yüksek seviyede tutmak için çeşitli çözüm yolları dener, önerir ve yapar.

Günümüzde bilgi sistemleri iş hayatının en önemli bölümünde kullanılmaktadır, kontrol, planlama, analiz ve karar vermez yetisini kullanmaya olanak sağlayan bilgisayarlar iş hayatımızın vazgeçilmez birer parçası olması kaçınılmazdır. Genel olarak bilgisayar sistemli bilgi sistemleri yazılım, donanım, data ve kullanıcının uyumlu çalışması ile firmaların iş yükünü azaltarak zamandan tasaruffu sağlar, maddi ve manevi olarak firma bünyesinde kazanımları arttırmanın en kolay ve sistemli işleyen kollarından birisidir.Bu kapsam siz değerli dostlarımıza For Bilişim neler sunabilir? sorusunun cevabına gelirsek.

1- Donanımsal Sorunları Ortadan Kaldırmak: Donanım bilgisayarın tıpkı insan vucudundaki organlar gibi hareket eden, bilgisayar ortamında bilgi işleyişinden tutunda verilerin depolanmasına kadar kullanıcıların sistemle kurdukları her türlü iletişim bütün bölümlerinde yer alan fiziksel aletlerdir. Sistemde olan bir parçanın bozulması diğer parçaların çalışmasında problem yaratarak bilgisayar sisteminde çeşitli sorunlara yol açar. Bu sorunların çözülmesi için bir teknik servis hizmeti almanız şarttır. Biz bu sorunları minumuma indirerek bilgisayar sisteminin sorunsuz çalışmasını sizin için sağlaya biliriz.

2- Yazılımlar Sorunları Ortadan Kaldırmak: Bilgisayarda bulunan uygulamaların ve işletim programlarının (işletim sistemleri) tümüne yazılım denir. Sistem bilgisayarda ön plana çıkan ana yazılımdır bu yazılım donanım elemanlarının yönlendiren, işleten ve bütünlük halinde çalışmasını sağlayan ana yazılımdır içerisinde bir çok uygulamayı da bulundurur. Çalışma prensibi ise sistem çalışır içinde bulunan çeşitli uygulamalar ile iletişim kurar datanın yazıcıyamı yoksa ekranda bastırılmasına gerektiğine karar verir ve donanımlar sayesinde işlemi gerçekleştirir. Bu bölümlerin her hangi bir sekmesinde hata ile karşılaşıldığında çoğu bilgisayar teknik servisleri soruna yol açan yeri bulmak yerine direk format atma seçeneği ile yola devam ederler oysa ki yazılımsal sorunlar neren kaynakladığını bulma yoluna gitmek gerekir. İşlem böyle olunca bir çok data kaybı ve zaman kaybı yaşanır. Biz; verdiğimiz teknik servis hizmeti ile sizi bu iş yükünden kurtararak bilgisayar sistemlerinizin yazılımsal sorunu olmadan çalışmasına olanak sağlarız.

3- Ağ Sorunlarının Ortadan Kaldırmak: Ağ tanımı tam olarak bilgisayarların bir biri arasında haberleşmesine olanak sağlayan sistemdir diyebiliriz. Veri türüne ve büyüklüğüne kullanım alanına göre ağlar kendi içlerinde LAN (Local Area Network), MAN (Metropolitan Area Network),WAN (Wide Area Network),VPN (Virtual Private Network),CAN (Controller Area Network),SAN (Storage Area Network) gibi kollara ayrılır. Günüzde evlerde ve işyerlerinde en çok kullanılan ağ tipi ise LAN dır. Ağ (Network) size ne gibi imkanlar sağlar? İşyerinizden örnek vermek gerekirse, ağlar sayesinde bilgisayarlarınız birbiri ile işetişim kurarak tüm kullanıcıların ortak bir alan içerisinde olmasını sağlar dosya paylaşımı, yazıcı paylaşımı gibi bir çok alanda hizmet verir en önemlisi modemle iletişime girerek bilgisayarınızı internet sayesinde dünyanın herhangi bir yerine anında ulaşmasına imkan sağlar. Ağ en az 2 bilgisayar arasında kurulan sistemle iş yerlerinin vazgeçilmezidir. Bu sistemde yaşanılan sorunlar bilgisayarların bir biri ile iletişime geçmesini durdurur ve internet bağlantısından tutunda yazıcı ve dosya paylaşıma kadar bir çok alanda sorun yaşatır. For Bilişim olarak ağ(network) kablolamasından ağ premlemlerinin giderilmesine, modem kurulumundan yazıcı kurulumu kadar bir çok alanda hizmet vermekteyiz.

Bilgisayar teknik servisi hizmetimizden yararlanmak için size çeşitli seçeneklerde sunuyoruz.

Yerinde Bilgisayar Servisi
Uzaktan Yardım ve Telefonla Destek
Periyodik Bakım Anlaşmaları